Pilte LinkedIni tekstiväljadele

LinkedIni profiili tekstiosa on praeguse ajani tuim, igav ja raskesti loetav laustekst. Osaliselt tänu vormistamisvõimaluste puudumisele jäetakse peamised tekstiväljad üldse täitmata, mis aga LinkedIni keeles tähendab poolikut asja ja teeb su profiili otsimootoritele nähtamatuks. Ja siit tulevad ka jutud ja nutud, et LinkedIn ei tööta. Ta töötab ja teeb seda väga hästi, aga su profiil peab olema teatava miinimumini täidetud. LinkedIni miinimumide mõistmiseks tegin ma terve e-kursuse, kus kõik puust ja punaseks tehtud ja põhjalikult lahti seletatud. Kursusele saad siit

Kahjuks ei ole LinkedInis nö vaikimisi võimalik luua ei täpploetelusid ega nummerdatud nimekirju, teksti ei saa ei kallutada, alla joonida ega “rasvaseks” teha. Loomulikult üritab LinkedIn seda tõsist möödalaskmist korvata multimeediafailide lisamise soovitamisega. Aga ikka tahame me oma sõnamassiivi liigendada parema mõistmise ja vajaliku informatsiooni kiirema leidmise jaoks.

Oma LinkedIni koolituste ja konsultatsioonide käigus olen ma töötanud sadade ja analüüsinud julgelt üle tuhande profiili. Klientide online reputatsiooni luues või analüüsides olen ma alati keskendunud klientide brändisõnumile, kas ja kuidas see esmamuljet loob, vaatajas-lugejas-külastajas huvi tekitab ning milliste sõnadega kirjeldab see profiiliomaniku kogemust niimoodi, et lugeja temaga kohe kontakti tahaks võtta.

Sümbolite, piltide, ikoonikeste ja naerunägude lisamine oli alati palju vaidlusi tekitanud. Teksti sees olevaid emotsionaalseid pilte peetakse liiga rumalaks, lapsikuks, ebaprofessionaalseks või eemaletõukavaks. Või risti vastupidi, teised inimesed omakorda väidavad, et profiilis olevad pildid liigendavad informatsiooni ja suunavad tähelepanu profiili võtmesõnadele ning tähtsatele lõikudele, pealkirjas olevad sümbolid toovad uudishimulikke profiilile ja äratavad huvi profiili omaniku vastu. 

Saa siis aru, et kellel siin õigus on. Minu meelest on küsimus eelistustes ja harjumustes. Ja kui pildivabale tekstile on LinkedInis juba vaikimisi võimalused antud, siis mida peaksid tegema visauliseerijad?! 

Lausteksti needuse võitmiseks on LinkedIn jätnud meile ühe väikese võimalusi lisada oma teksti pildikesi, ikoone ja märke, et su profiil tõepoolest su konkurentidest eristuks ja õigetele inimestele silma hakkaks. Stiilne ja maitsekas smailide ja sümbolite kasutamine lisab minu meelest profiilile vürtsi ja teeb teksti visuaalselt kergemini hoomatavaks ja arusaadavaks. 

Unikood

Ühena esimestest, mida LinkedIni tekstiväljade visualiseerimiseks ja mitmekesistamiseks kasutama hakati, olid Unicode (eesti keeles unikoodi) sümbolid. Vikipeedia sõnul on Unicode rahvusvaheline kirjasüsteemide kodeerimise arvutistandard. Unikoodis antakse igale märgile oma unikaalne koodipunkt (“code point”), mida on võimalik kopeerida ja lisada su tekstidokumentidesse. Näiteid võid sa vaadata Unicode Character Table või otsida oma veebibrauseris märksõna unicode table järgi. 

Word

Võib olla oled sa oma loomingulistes otsingutes juba märganud, et ka Wordis endas on palju võimalusi. Kui sa oma Wordi dokumenti oled sümboleid otsinud, siis ehk oled sa mingil hetkel jõudnud sümbolitabelini, mis paistab välja niimoodi:  

Mõned Windings 3 kirjamärkidest

Vaata ringi ka Webdingsi pakutavate sümbolite seas ja sa saad kohe oma profiilile palju rohkem eripära lisada.

Aga pane tähele, et mitte kõik Wordi poolt väljastatavad sümbolid ei tööta LinkedInis. See tähendab, et nad kas muudavad oma kuju või neid kuvatakse sinu (ja teiste) veebilehitsejates kui tühje ristkülikuid või mõnel teisel sulle mittesobival moel. 

Unikoodi kasutamisest

Tagasi unikoodi juurde. Näiteks tahad sa lisada oma profiilile õhkutõusva lennuki märki. Kirjuta otsingureale vastav märksõna ja vaata, milline sümbol või pildike sulle kõige enam meeldib. Kopeeri see oma LinkedIni profiili tekstiväljale. 

Teenuse kasutamiseks kliki pildil

Erinevad veebilehitsejad ja operatsioonisüsteemid kuvavad pildikesi erinevalt, seepärast soovitan ma peale piltide lisamist neile pilk ka mujalt peale visata, näiteks nutitelefonist. Kõrvaloleval pildil ongi näidatud, kuidas otsitud lennukit kuvatakse teistes kanalites. 

Kui sul aga neist võimalustest veel vähe on, siis saad vaadata veel ka Emoji Keyboard Online

Lahedad tekstimuundurid

Kui sa netist Fancy Cool Text Generators otsid, saad sa tulemuseks hulga tekstimuundureid, mis su valitud sõnad eriskummaliseks kujundavad, mida sa omakorda saad vajadusel LinkedIni kopeerida. Tegu pole küll fontidega, muundurid kasutavad unikoodiga kokku pandud sümboleid.

Näiteks:

🅲🅾🅾🅻 🅵🅰🅽🅲🆈 🆃🅴🆇🆃 🅶🅴🅽🅴🆁🅰🆃🅾🆁🆂

𝓬𝓸𝓸𝓵 𝓯𝓪𝓷𝓬𝔂 𝓽𝓮𝔁𝓽 𝓰𝓮𝓷𝓮𝓻𝓪𝓽𝓸𝓻𝓼

Lingojam Fancy Text Generator kasutamiseks kliki pildil. Kirjuta oma tekst vasakule ja programm pakub sulle paremal pool välja su teksti mitmeid erinevaid disainivariante. Uue kujundusega teksti saad sa nüüd kopeerida mis tahes LinkedIn tekstiväljale.

Soovitused kokkuvõtteks

Lõbutse oma LinkedIni profiili kohendamise ja visualiseerimisega, kuid pea meeles, et liiga palju pildikesi kärbib su tõsiseltvõetavust ja solgib su reputatsiooni. 

Teisest küljest aitavad paar maitsekalt paigutatud ikoonikest su profiilist kiiremini ja paremini aru saada. Keegi ei taha laustekstist õigeid märksõnu otsida, seepärast aitavad paar strateegiliselt paigutatud sümbolit su sõnumist kiiremini ja paremini aru saada. 

Minu soovitus: ära üle pinguta! Pole midagi hullemat kui jaburaks kujundatud profiil, sest piir tähelepanu püüdmise ja häiriva ülepakkumise vahel on väga habras. Kasuta siin oma kainet mõistust, sest LinkedInis on vähem parem kui liiga palju. 

Ma loodan, et mu oma profiil on piisavalt tasakaalus ja kergeks lugemiseks sobivaks liigendatud. Kontrolli üle! Mu profiili leiad siit

Ruutkoodi postituse lugemiseks kliki pildil

Nagu ma juba varem soovitasin, viska mu profiilile pilk peale ka mobiilirakenduses. Kõige kiiremini saada sa mu profiili peale, kui sa siin mu profiili ruutkoodi skaneerid. Saad võrrelda, kuidas pildikesed ja tekst arvutis ja mobiilses formaadis erinevalt välja paistavad ja mõjuvad. 

Ei tea, kuidas skännida?! Ehk aitab sind mu vastav postitus