LinkedIni brauserilaiendus

LinkedIn on oma olemuselt konservatiivne ja mõõdukas, kindlasti ei ole ta tuntud oma bottide ja brauserilaienduste poolest. Üks väheseid sallitud veebilehitseja laienditest on 

LinkedIn Extension ehk LinkedIni brauserilaiendus

Nimepanekule pole siin väga loominguliselt lähenetud, aga eks kinnitab see veelkord konservatiivsust ja mõõdukust. 

LinkedIni laiendi lisamiseks Chrome’i veebilehitsejale

  1. Ava Chrome’i veebilehitseja ja siis veebipood
  2. Kirjuta otsingureale LinkedIn extension (← või kliki siin sellel lingil)
  3. Vajuta vasakul ülanurgas nuppu ADD TO CHROME.
  4. Avanenud hüpikaknas “Add LinkedIn Extension?”, klikka “Add Extension/ Lisa laiendus”.

Peale laienduse lubamist kuvatakse otsingurea kõrvale paremale poole LinkedIn Extension´i ikoon. Selleks on LinkedIni sinine logo, kuhu aeg-ajalt tekkinud numbrid teavitavad sind  su profiilil toimunud uutest tegevustest. LinkedIni laiend teavitab sind kolmel juhul – kui:

  • sulle on saadetud uusi kontaktikutseid või kui keegi on su kontaktikutse vastu võtnud
  • sul on lugemata teated
  • sul on ootel teavitusi (näiteks keegi on su profiili vaadanud, keegi su kontaktidest on töökohta vahetanud, kellelgi on sünnipäev, jne.)

Kui sul on profiilil toimunud mitmeid tegevusi, siis ikoonil näed sa nende tegevuste summat. Hiirt ikooni peale viies näed sa avaneval real toimunut juba tegevuste kaupa: palju sul on kontaktikutseid, palju uusi teateid ja teavitusi. 

Kui ikoonile kuvatakse hall küsimärk, pole sa veebilehitsejas oma profiilile sisse logitud. 

Ikoonil klikates avaneb uuel vahelehel sinu LinkedIni koduleht, nii et saad laiendust ka oma profiili kiireks avamiseks kasutada.

LinkedIn Extension on äärmiselt lihtne ja peale nende kolme funktsiooni ei ole ma praegu veel kuulnud, et sinna midagi lisada plaanitakse. Samuti ei saa laiendit kuidagi kohandada ning LinkedIn teeb nagu ta ikka teinud on – ta teenust tuleb võtta As Is – ehk tootekeskselt. 

Hoiatuseks

LinkedInis tuleb väliste laiendite ja bottide kasutamisel väga ettevaatlik olla, sest Linkedin võib peatada nende kontod tegevuse, mis LinkedIni meelest rikuvad kasutajatingimusi (https://www.linkedin.com/legal/user-agreement). Bottide ja “roomajate” üleliigse kasutamise tulemusena võib LinkedIn su konto kas ajutiselt või alaliselt peatada ja konto taastamine on pikk ja piinarikas protsess.