Võrgusuhtluse kiirkohtingu vidin

Käisin hiljuti ühel konverentsil, kuhu olid kohale tulnud paljud oma ala eksperdid üle kogu maailma. Korraldajad nägid vaeva ja kutsusid kõiki osalejaid üles omavahel suhtlema ja oma kogemusi jagama, töö sektsioonides oli hästi organiseeritud nii ürituse ajal kui ka õhtustel järelpidudel. 

Kontaktide vahetamiseks soovitasid korraldajad kasutada LinkedIni mobiilirakendust. Vastavat üleskutset näidati nii esinemiste vahel suurtel ekraanidel, kui oli ta ka jaotusmaterjalidele trükitud. Viimasel oli veel lühike juhend, kuidas funktsiooni käivitada ja sellest maksimaalselt kasu saada. 

LinkedIni Find Nearby funktsioon võimaldab sul näha/leida oma mobiilis läheduses olevaid teisi LinkedIni kasutajaid. See on kiire võimalus konverentsidel, koolitustel, messidel ja teistel sarnastel võrgusuhtlusüritustel huvitavaid inimesi oma LinkedIni kontaktidesse lisada. Milleks see hea on? Eks ikka edasise võrgusuhtluse jaoks. 

“Läheduses” on suhteline mõiste ja rakendus ise lubab otsinguraadiuseks 30 meetrit. Nähtavasti sõltub tulemus su enda nutiriista bluetoothi võimsusest, äppi testinud netikommentaatorid on praegu hinnanud tööraadiuseks 10-100 meetrit.

Oma privaatsuse huvides pead sa selle funktsiooni kasutamiseks eraldi aktiveerima ja lubama ennast leida. Sa oled teistele nähtav ainult juhul, kui sa oled Find Nearby lehel. Ja sa näed teisi, kui nad samal ajal on ka oma FN lehel. Nii et funktsioon töötab tõesti ainult siis, kui sa seda aktiivselt kontrollid. Ja isegi seal olles ei jälgi ega salvest LinkedIn su täpset asukohateavet ega muid üksikasju, sest andmete töötlus toimub otse sinu mobiilsideseadmes ja mitte LinkedIni serverites

Tähelepanu! Peale Find Nearby funktsiooni aktiveerimist ei ole seda enam rakenduse sees võimalik välja lülitada. Teisalt kordan ma veel kord, et ta töötab ainult sel ajal, kui sa FN vahelehel oled. Bluetooth ühendus lülitub automaatselt välja kohe, kui sa vahelehelt lahkud. Me avaliku nähtavuse taluvus on väga erinev, sellepärast mõtle enda jaoks selgeks, kui väga sa FN funktsiooni vajad. 

LinkedIni Find Nearby funktsiooni käivitamiseks:

Kõigepealt käivita oma mobiilsideseadmes Bluetooth. Pärast seda:

Ava LinkedIni mobiilirakendus ja klikka ekraani alaservas vahekaardil My Network (minu kontaktid)
Vali ekraani ülaservas vaheleht Find Nearby
Avanenud vahelehel kliki FN aktiveerimiseks nupul Enable Nearby
LinkedIn küsib ligipääsuluba su mobiilseadme asukohale, mikrofonile, ning WiFi ja Bluetoothi ühendustele.
Kui sa oled Bluetoothi ühiskasutuse lubanud, üritab rakendus leida su läheduses teisi avatud Find Nearby vahelehega LinkedIni kasutajaid
Sa näed ekraanil nimekirja rakenduse aktiveerinud inimestest. Kliki profiilil, mida soovid vaadata. Kui profiii omanik ei ole veel su kontaktide seas, saad talle kontaktisoovi saata.

Nii et kui sa oma mälus 100% kindel pole ja klientide või teiste tuttavate nime unustamine võib sind narri olukorda panna, siis FN ulatab sulle abikäe (või mäluvärskendaja). Sa saad kiiresti meelde tuletada, et mis kontekstis sa selle inimesega varem kohtunud oled ja seda enne, kui sa ta juurde lähed ja tunnistama pead, et “nägu on küll tuttav, aga nimi ei tule meelde”.