LinkedIn saadab visiitkaardid hingusele

LinkedIn peaks olema lõpetanud uue funktsiooni käivitamise, millega tahab ta teha veel ühe sammu paberivabaduse ja lihtsama professionaalse võrgusuhtluse poole. LinkedIni mobiiliäpis on sul nüüd võimalik kiiresti uute ja huvitavate inimeste tausta vaadata ja nendega huvi korral kontakt luua, skaneerides nende LinkedIni profiili QR- ehk ruutkoodi. Võrratu tööriist igasuguste suuremate võrgusuhtluste ja kokkusaamiste jaoks, näiteks välis- ja kodumaised konverentsid, seminarid ja koolitused, vastuvõtud ja afterpartyd, jne. Ajalukku kaovad visiitkaartide otsalõppemised kõige ebasobivamal ajahetkel, unikaalsete tähtede selgitamine (näiteks õ, ā, æ, ø, ñ) või tähthaaval nimede dikteerimine/ veerimine (näiteks Grzegorz Brzęczyszczykiewicz).

LinkedIni ruutkoodid hõlbustavad märkimisväärselt omavahelist professionaalset suhtearendamist. LinkedIni ruutkoode saab kasutada näiteks ürituste jaotusmaterjalides, lisades esinejate piltidele ja nende lühikirjeldustele ka ruutkoodi. Või nimesiltidel lisaks fotole ja nimele. 

QR-koodid on läbi aegade näinud nii paremaid kui halvemaid aegu. Vikipeedia kirjutab, et QR kood (inglise keeles Quick Response Code) on Jaapanis 1994. aastal autotööstuse jaoks loodud kodeeritud kahemõõtmeline maatrikskood, mis võimaldab infot masinlugeda, näiteks nutitelefoniga. Kuigi ruutkood oli mõeldud väiksema infosisaldusega vöötkoodi asendamiseks, jäi Lääs oma triipude juurde kindlaks ja ei ole ruutkoodi praeguse ajani päris omaks võtnud. Viimane domineerib praegu Jaapanis ja Hiinas ning ehk on nende kultuuride piltkiri selle eelistuse põhjuseks. Kes teab?!

Oma LinkedIni profiili ruutkoodi leidmiseks ja sellega toimetamiseks käivita oma LinkedIni mobiiliäpp. Nagu sa märkad, on LinkedIni otsingurea paremal pool nüüd ruutkoodi märk. Kliki sellel!

Avanenud aknas (↓) on sul vaikimisi lahti vahekaart ‘Scan’ ja seal on sul võimalik huvipakkuva inimese ruutkoodi skaneerida. Kahe klikiga oled sa ta profiili avanud, kus sul on siis omakorda võimalik talle kontaktisoov saata, kui ta veel su kontaktide seast puudub.

Skaneerimine toimub automaatselt, sul pole endal vaja midagi teha ja äpp avab sulle selle inimese profiili, kelle koodi sa skaneerisid.

Skanner tahab küllalt suurt ja selget ruutkoodi pilti, kõige parem on skaneerida koodi kas teise inimese nutitelefoni ekraanilt või siis trükitud jaotusmaterjalidelt. Kui ma püüdsin arvutiekraanilt ruutkoodi skännida, siis päris mitmel korral see mul ei õnnestunud. Aga proovima ju peab! Skaneeri mu ruutkoodi ja vaata kas töötab. 

Oma enda profiili ruutkoodile pääsed sa ligi kui sa valid ülevalt vahekaardi ‘My Code’. Sealt saad sa oma ruutkoodi teistele saata või vajadusel oma nutitelefoni mällu salvestada. 

Kas LinkedIni ruutkood muutub populaarseks situatsioonis, kus Lääs ei ole veerand sajandi jooksul QR-koodi omaks võtnud? Ei oska öelda. Teisalt on ta praegu järjekordne vidin, mis muudab oma kontaktivõrgustiku laiendamise lihtsamaks.